Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś UROCZYSTOŚĆ Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając dziś pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać odpust zupełny. Kolekta jest dziś przeznaczona na potrzeby archidiecezji, na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. „Bóg zapłać” za wszelkie Wasze ofiary. Za tydzień kolektę przeznaczymy na potrzeby naszej Parafii.
  2. Zapraszamy na NABOŻENSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 20.30 (z wyjątkiem adwentowych sobót!) Modlimy się o ustanie pandemii koronawirusa i w intencjach ważnych dla świata, Kościoła, Polski i naszych własnych.
  3. Na czas obostrzeń związanych z koronawirusem odwołujemy na ten moment wszelkie spotkania formacyjne i katechetyczne (spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych, przygotowanie dzieci do wczesnej Komunii Świętej – tu gorąco prosimy RODZICÓW o pracę z dziećmi w domu na podstawie podanej na stronie internetowej literatury)
  4. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W piątek od godz. 17.00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu również z okazją do spowiedzi.
  5. W sobotę 28 listopada możliwość odwiedzin chorych i starszych wiekiem Parafian, od godz. 8.00. Prosimy o odpowiedzialność także w tej przestrzeni i nie zgłaszać chorych z infekcjami, z Covidem, z jakimkolwiek podejrzeniem wirusa. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych – wieńca, kalendarza… W najbliższą sobotę (WIGILIĘ I Niedzieli Adwentu) o godz. 20.00 zapraszamy na CZUWANIE ADWENTOWE. Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. W oparciu o materiały przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego nt. Eucharystii zostaną zaproponowane krótkie filmiki do pobrania na platformie Holy Week oraz słuchowisko z udziałem grupy dzieci, udostępnione na falach Radia eM. Autorzy internetowej platformy Holy Week (holyweek.pl) opracowują adwentową ofertę dla rodzin. Umożliwi ona m.in. codzienne uczestnictwo w Mszy św. roratniej z rozważaniem opartym na materiałach GN, korzystanie z wirtualnego kalendarza adwentowego, zawierającego stosowne zadania i propozycje domowych aktywizacji w rodzinie. Platforma będzie także oferowała materiały audiowizualne dotyczące Adwentu, świętowania Bożego Narodzenia, a także kształtowania właściwych relacji rodzinnych. Przewidziano także konkurs z nagrodą główną ufundowaną m.in. przez Księdza Arcybiskupa. Szczegóły dotyczące naszego parafialnego przeżywania RORAT podamy dopiero za tydzień (ewentualnie wcześniej na internetowej stronie parafialnej i poprzez WhatsApp-a), na ten moment – cokolwiek planujemy, jest jedynie prawdopodobne, a wiele zależy od ilości osób, które będą mogły przebywać w kościele. Prawdopodobnie zatem Rodzice otrzymają komplet obrazków, które będą mogli w domach rozdawać swoim dzieciom. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Ze względu na to, że nie ma w tym roku „kolędy” grudniowe Msze Święte (RORATNIE?) planujemy o godz. 18.00.
  7. W naszym kościele mamy naczynie z wodą święconą. W razie potrzeby można sobie trochę nabrać do własnego naczyńka…
  8. W temacie koronawirusa jest coraz trudniej! Żyjemy w lęku o zdrowie, życie i w wielkiej niepewności. Aktualnie w naszym kościele mogą przebywać tylko 42 osoby. Znowu – dla lepszej logistyki – mamy na ławkach białe kartoniki, prosimy, by siadać właśnie przy nich. Są także wystawiane na zewnątrz głośniki i otwarte drzwi kościoła (konieczne jest wietrzenie, zatem idąc do kościoła prosimy cieplej się ubierać). Gorąco prosimy o rozsądek i odpowiedzialność przy podejmowaniu decyzji o pójściu do kościoła. Chciejmy umożliwić udział we Mszy Świętej w kościele osobom związanym z intencją mszalną. Przypominamy, że nadal jest aktualna DYSPENSA naszego Arcybiskupa Wiktora z dnia 28 maja 2020 r.: „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej”. Trwajmy w duchowej łączności także poprzez transmisję internetową, zatroszczmy się o to, by każdy miał taką możliwość. Wspierajmy się wzajemnie tak, jak potrafimy. Straż Pożarna deklaruje chęć pomocy tym, którzy nie radzą sobie z trudnościami związanymi z wirusem. Gdyby ktoś potrzebował takiej, pomocy, prosimy o kontakt. Tym, którzy do kościoła przyjdą przypominamy o obowiązku posiadania maseczki, o bezpiecznych odległościach, o dezynfekowaniu rąk przy wejściu. Nadal gorąco prosimy o przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Jesteście w naszych sercach! Trwamy na modlitwie za Was wszystkich. Dziękujemy zarazem za dotychczasową postawę wielkiej dojrzałości, zrozumienia i samodyscyplinę, a także za postawę pobożności i przylgnięcia do Boga, za duchowe towarzyszenie i materialne wsparcie Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o piękno i czystość naszego kościoła i jego otoczenia, wszystkim kształtującym piękno liturgii. „Bóg zapłać” za wszelkie DOBRO Parafianom, Gościom i Sympatykom!