Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Kolekta (dziś i jutro) przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za składane ofiary!
  2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. To w Kościele święto „nakazane”, Msze Święte w porządku niedzielnym, podczas każdej Mszy błogosławimy przyniesione zioła i kwiaty. Zachęcam do zachowania tej pięknej tradycji!
  3. W czwartek po Mszy Świętej nabożeństwo ku czci naszego Patrona – św. Brata Alberta. Intencje modlitewne Jemu powierzane (do wyczytania podczas tego nabożeństwa) można składać u proboszcza, w zakrystii lub do skarbonki przy figurze Brata Alberta.
  4. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W piątek (III piątek miesiąca) od 17.00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi (do spowiedzi zachęcam zwłaszcza kobiety, które wybierają się na stanową pielgrzymkę do MB Piekarskiej); o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z modlitwami za przyczyną św. Jana Pawła II.
  5. UWAGA!!! W niedziele Msze Święte są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 15.00.
  6. Tegoroczna PIELGRZYMKA KOBIET do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.
  7. W zakrystii można nabyć piękny album – biografię św. Rity w cenie 20 zł.
  8. Intencje mszalne na rok 2023 będą przyjmowane od połowy września.