Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś II Niedziela WIELKIEGO POSTU. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Można dziś również złożyć ofiarę – do koszyczków przy drzwiach kościoła – na fundusz misyjny „Ad Gentes”. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne, za ofiary imienne, anonimowe i wszelkie wsparcie Parafianom, Gościom i Sympatykom. Za tydzień kolektę również przeznaczymy na potrzeby naszej parafii – przed nami generalny remont dachu kościoła i probostwa.
  2. W poniedziałek swoje URODZINY obchodzi ks. Kazimierz Musioł, rezydent naszej parafii. Życząc Mu wszelkiego dobra, zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 18.00.
  3. W środę w domu katechetycznym katecheza dla dzieci, które przygotowują się do WCZESNEJ Komunii Świętej (16.30 i 17.30).
  4. Również w środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla uczniów klas VIII, którzy mają zamiar przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA i ich Rodziców. Prosimy o obecność jednego z Rodziców i o to, by każdy kandydat usiadł razem z Rodzicem przy jednym kartoniku umieszczonym na ławce.
  5. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą Świętą, w czwartek (zapraszamy zwłaszcza dzieci!) i piątek od 17.00, dodatkowo w piątek w godz. 20.00 – 22.00. Przeżywamy w tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek po porannej Mszy Świętej – nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o świętość duchowieństwa i powołania do służby w Kościele i ADORACJA N.S. do godz. 9.00, w piątek po każdej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i ADORACJA Najświętszego Sakramentu od 19.00 do północy. Niech ta adoracja będzie czasem wielkopostnego czuwania! W sobotę o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki ku czci NMP, po Mszy porannej nabożeństwo ku czci Serca Maryi. ZAPRASZAMY!!!
  6. Zachęcamy to wielkopostnej pracy nad sobą także poprzez udział w tradycyjnych nabożeństwach. W piątek zapraszamy dorosłych na DROGĘ KRZYŻOWĄ o 17.00; ze względu na I piątek miesiąca nie będzie w tym tygodniu Drogi Krzyżowej dla dzieci. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą SZKOLNĄ o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
  7. W sobotę w domu katechetycznym spotkanie ministrantów (godz. 9.00) i Dzieci Maryi (godz. 10.00). Zapraszamy nowych kandydatów; prosimy pamiętać o maseczkach i bezpiecznych odległościach.
  8. Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 20 marca.
  9. Biorąc pod uwagę sugestie Kurii Metropolitalnej, a także aktualną sytuację epidemiologiczną jak i to, że nie zwiększono dopuszczalnej ilości uczestników liturgii (u nas ciągle 42), planowane parafialne Rekolekcje Wielkopostne przesuwamy na jesień lub na Adwent.