DACH

Drodzy Parafianie!

Przygotowujemy się do GENERALNEGO REMONTU DACHU naszego kościoła i probostwa. Niestety jest to konieczność, w kościele zauważalne są zacieki, a na strychu probostwa woda leje się prawie ciurkiem. Myśląc o malowaniu kościoła NAJPIERW trzeba zająć się DACHEM. Ufam, że damy radę! Wasza OFIARNOŚĆ, zaangażowanie, serdeczność są ogromne i piękne. Ciągle jesteśmy nią poruszeni! Dzięki niej, przez ponad rok, udało się już sporo zrobić (zakup ekranu do wyświetlania pieśni, zakup pieca ekologicznego do domu katechetycznego i modernizacja kotłowni, generalny remont dwóch salek katechetycznych, zakup nowych świeczników i krzyża do kościoła, dwa kielichy i kilkanaście pięknych ornatów, zakup sprzętu do transmisji internetowej, wiele innych drobniejszych akcesoriów do zakrystii i kościoła i związanych z pandemią, a także zakup opału – to na przykład wydatek 22 000 zł na jeden sezon). Wielkie Bóg zapłać! Poza tymi inwestycjami, Parafia normalnie, mimo ogólnego kryzysu, funkcjonuje! Staramy się żyć oszczędnie, prosimy o radę mądrych ludzi i Bogu za Was dziękujemy! Dlatego swoją wdzięczność łączymy właśnie z ufnością, że dach też uda nam się wyremontować. Wszystkie najbliższe kolekty parafialne będą przeznaczone na ten cel. Póki co, kilku specjalistów wypowiedziało się prawie tak samo, co do tego, jak wygląda sytuacja i co trzeba zrobić. Mianowicie:

„Pokrycie dachu, jakim była blacha stalowa ocynkowana (malowana) nie zapewnia szczelności. W wielu miejscach, szczególnie na zakładach poziomych, woda podciąga i dostaje się pod blachę, gdzie przelewa przez spękaną starą papę podkładową. Podczas prac remontowych blacha zostanie zdemontowana, a dach pokryty dwukrotnie papą. Najpierw termozgrzewalną podkładową, a następnie papą termozgrzewalną wierzchniego krycia na osnowie poliestrowej o gęstości 250 i grubości 0,52 w kolorze czerwonym. Na budynku probostwa zostaną wymienione rynny oraz obrobione kominy i świetlik dachowy”.

Całkowity koszt tej operacji wyniesie ok. 240 000 zł. Remont będzie wykonany przez Firmę DACH – LEX z Tychów, rozpocznie się w marcu no i… pewnie potrwa! Ale efekt powinien gwarantować spokój w temacie na ok. 30 lat.

Wszystko przygotowane! Czekamy na lepszą i pewniejsza pogodę…. Serdecznie dziękujeMY za ofiary JUŻ na ten cel złożone i składane, także
za wpłaty na konto parafialne Parafianom, Gościom i Sympatykom! Bóg zapłać! Dalej UFAMY, że damy radę!

Z ufnością – bo KTO, jak nie MY!? – ks. Damian i ks. Kazimierz