BOŻE NARODZENIE W KAMIENIU!

1. Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy! Z bólem serca musimy przypomnieć o zagrożeniu epidemiologicznym i związanych z tym obostrzeniach. Chcielibyśmy WSZYSTKICH Was zaprosić na świętowanie TAJEMNICY WCIELENIA do naszego kościoła, ALE niestety musimy rekomendować przeżywanie świątecznych liturgii przy pomocy transmisji internetowej. W naszym kościele mogą przebywać tylko 42 osoby. Na ławkach naklejone są białe karteczki, chór jest wyłączony z użytku; prosimy, by osoby, które do kościoła się wybiorą, siadały pojedynczo przy tych kartonikach. Osoby, które nie znajdą miejsca, prosimy o uczestniczenie w Eucharystii na zewnątrz (drzwi będą otwarte, włączone głośniki, szafarz podejdzie z Komunią Świętą) Bardzo to dla nas przykre i trudne, ale wirus wciąż jest niebezpieczny, mają pojawić się (zresztą już się pojawiały!) kontrole i na nas spoczywa także wielka odpowiedzialność w tym temacie. W Wigilię kościół będzie otwarty między Pasterkami, w piątek i sobotę także do godz. 20.00 – zachęcamy do indywidualnych adoracji Dzieciątka (pamiętajcie, prosimy o maseczkach i bezpiecznych odległościach. Komunię Świętą będzie także można przyjąć po Nieszporach Świątecznych w piątek o godz. 15.30 (w kościele i na zewnątrz – można podjechać)

2. W poniedziałek – 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, dzień, w którym modlimy się za Dzieci i Je błogosławimy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami na krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo PRZED kościołem o godz.10.00. Dzieci odbiorą swoje plansze roratnie wraz z upominkami. Upominki otrzymają także te Dzieci, które wysłały zdjęcia swojego przeżywania rorat w ramach transmisji internetowej. Prosimy o zachowanie bezpiecznych od siebie odległości.

3. W ramach „Betlejem w Polsce” trwa w Kościele akcja „AMBASADOR MIŁOSIERDZIA”. Polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami spożywczymi i chemicznymi i oddaniu jej we wskazanym punkcie. Szczegóły na www.betlejemwpolsce.pl Kilkanaście takich torebek mamy na stoliku z prasą. Prosimy o przemyślane decyzje i ewentualne… zabranie i wypełnienie takiej torby (nie oddajemy ich w parafii!)

4. W ramach „wirusowych” spotkań kolędowych – zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Wiktora – proponujemy czuwania kolędowe w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic. Chcemy razem z Wami adorować Dzieciątko poprzez śpiew kolęd, modlić się o Boże błogosławieństwo w kolejnym roku, nade wszystko wypraszać łaskę zdrowia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nikogo do niczego nie zmuszamy, choć cieszyć się będziemy Waszą obecnością. Sytuacja jest dynamiczna i dlatego na razie podajemy plan tych spotkań na najbliższy czas… Szczegóły nieco niżej…

Bądźcie z nami w te ŚWIĘTA.  Cokolwiek dzieje się w naszym kościele, jest też transmitowane poprzez kanał internetowy (jeśli tylko awaria tego nie zakłóca, niestety często to „złośliwość rzeczy martwych”, która też nas irytuje!)